Poniżej powiem Ci co trzeba zrobić, aby zostać zauważonym przez rekrutera, a w efekcie zwiększyć swoje szanse na zdobycie fajnej, stabilnej i co najważniejsze dobrze płatnej pracy.

Jeżeli w ostatnim czasie straciłeś pracę z powodu załamania rynku lub po prostu nie czujesz się pewnie w swojej obecnej firmie i doszedłeś do wniosku, że musisz ją zmienić to koniecznie przeczytaj moją historię.

Kilka lat temu przeprowadziłem się do innego miasta, gdyż dostałem tam lepiej płatną pracę. Po 2 latach firma po prostu zbankrutowała i z dnia na dzień nie wypłaciła pensji ponad 200 pracownikom, w tym mnie. Wraz z moją żoną oraz roczną córką zostaliśmy zupełnie sami, w obcym mieście, bez żadnych perspektyw oraz z oszczędnościami na miesiąc, góra dwa.

Sytuacja była kiepska, jednak pomyślałem wtedy: „mam ponad 10 lat doświadczenia w tej branży, bez problemów szybko dostanę inną pracę”. Zacząłem wysyłać CV, jednak tygodnie mijały, a telefonów było mało. Jak już ktoś zadzwonił, to proponował połowę tego, co zarabiałem dotychczas. Moje morale spadały do zera, oszczędności się skończyły i musieliśmy pożyczać pieniądze od rodziny. Zacząłem szukać specjalistów do spraw rekrutacji i selekcji pracowników, jednak ich porady kosztowały kilkaset złotych, a mój budżet był wtedy bardzo mały i co gorsza – pożyczony.

Postanowiłem sam przetestować, czy zabiegi stylistyczne zastosowane w moim CV będą miały przełożenie na liczbę telefonów z propozycją spotkania na rozmowę kwalifikacyjną. Przede wszystkim wyselekcjonowałem doświadczenie i umiejętności, które faktycznie są pożądane wśród kandydatów z mojej branży, jednocześnie pozbyłem się wszystkich nic nie wnoszących wpisów. Tym samym skróciłem swoje CV z 3 stron do niecałych 2. Następnie zmieniłem szyk w CV, na pierwszym miejscu pisząc doświadczenie, a dopiero później edukację zawodową oraz umiejętności. Pogrubiłem również kilka obowiązków zawodowych, które w szczególności mogłyby zainteresować rekrutera, całość ubrałem w szablon kojarzący się z moją branżą.

Po tygodniu od zastosowania tych zabiegów oraz odpowiadaniu na ogłoszenia miałem już umówione 3 rozmowy kwalifikacyjne, oraz czwartą na Skype. 3 tygodnie później dostałem pracę marzeń w jednej z lepiej prosperujących firm w mojej branży, za około 30% większą stawkę niż miałem przed zwolnieniem, a dodatkowo bliżej mojego rodzinnego miasta! Moja metoda okazała się być strzałem w dziesiątkę. Jako dowód przedstawiam Ci jeden z moich pasków wynagrodzeń:

Jak widzisz, ta metoda jest rewelacyjna. Dzięki tej metodzie bardzo szybko zwrócisz na siebie uwagę rekrutera, wyeksponujesz swoje atuty oraz doświadczenie, wyróżnisz się na tle innych kandydatów, a w efekcie zwiększysz swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Testowałem to kilka razy wśród moich znajomych i za każdym razem odzew na wysyłane aplikacje był większy niż przed tem. 

Postanowiłem, że podzielę się tą metodą na job5.pl, dlatego jeżeli chciałbyś:

  • Skorzystać z kreatora CV dostosowanego do branży, w które chcesz znaleźć zatrudnienie 
  • Pobrać takie CV i posługiwać się nim np. na innych portalach
  • Bez ograniczeń, w miarę zdobywania kolejnego doświadczenia zawodowego aktualizować to CV
  • Wygenerować swoją własną wizytówkę na job5.pl i dać się poznać rekruterowi jeszcze przed wysłaniem aplikacji
  • Przeglądać ogłoszenia zamieszczone na job5.pl i aplikować swoim autorskim profilem

 

 

Jak to działa?

Rejestrujesz się na job5.pl, od razu dostajesz dostęp do ebooka.

Wypełniasz formularz w kreatorze CV

W zamian otrzymujesz gotowe CV skojarzone z branżą w której pracujesz oraz wizytówkę, czyli skrócone CV widoczne od razu dla rekrutera. 

Ile to kosztuje?

Ceny kreatorów CV dostępnych na rynku sięgają nawet 60 złotych za miesiąc subskrypcji. Nie jest jednak naszym celem, by wyciągnąć od Ciebie ostatnie pieniądze. Dostęp do naszego kreatora oraz wszystkich funkcjonalności job5.pl dla pracowników jest i zawsze będzie zupełnie darmowy.

Nie tylko dla szukających pracy

Co chwilę zdobywasz nowe umiejętności i doświadczenie, a Twoje CV dosłownie rośnie jak grzyby po deszczu? Świetnie się składa! Możesz używać job5.pl tylko do aktualizacji swojego życiorysu, a jeśli będzie potrzeba po prostu aktywujesz swój profil w bazie pracowników.

Nie czekaj. Dołącz teraz.

Zarejestruj się, zapisz na newsletter i odbierz ebooka:

ZNAJDŹ JĄ – czyli jak znaleźć pracę, zarabiać więcej i nie martwić się o swoją finansową przyszłość w dobie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego

ZUPEŁNIE ZA DARMO!